Taskschedule

Here you can find the task schedules for the coming weeks. If you have a task, make sure you're present at least 15 minutes before the game starts. If you're not able to do your task please look for a substitute yourself and also inform the game commissioner about this. If you do not show up at your table task, you will be fined 10 euros.

For any questions regarding the table tasks contact the game commissioner: wedstrijdsecretaris@punch-basketball.nl.
If your name is misspelled, please notify the board since the database may contain errors.

 

Games in Italic are not confirmed yet!

 

26-09-2020

 

Courtmanager: Peter van den Berg, Martijn Schoneveld, Alex Krochak

 

Time

Field

Home

Away

Referee 1

Referee 2

Timer

Scorer

Shot Clock

12:00

1

Punch D1

CBV Binnenland D3

   

Toon Nieboer

Loic Jacquemin

Guido Wopereis

12:00

2

Punch H7

BV Alphia H2

Jorik van der Laan

Victor Hamoen

Pablo Rodrigo Valero

Marko Maricic

 

14:15

1

Punch H2

Utrecht Bull’s H2

   

Sofia Antunes

Amelie Niemeijer

Georgios Chrysagis

14:15

2

Punch H4

Flax Field Fighters H1

Klaas Steur

Jasper Willems

Enrique Fernandez Martin

Julien Postma

 

17:00

1

Punch H1

HBV The Jumpers H1

   

Alec Hoogerwerf

Alberto Ceria

Bo Yi Lin

 

27-09-2020

 

Courtmanager: Peter van den Berg, Cecilia Glaese

 

Time

Field

Home

Away

Referee 1

Referee 2

Timer

Scorer

Shot Clock

12:00

1

Punch H5

S.B.U. H3

Aris Pappadimitriou

Jasper Ros

Ricardo Kanamori

Maciej Kraczla

 

14:15

1

Punch H3

HBV The Jumpers H2

Bart van der Kroft

Antonios Mamalis

Gus Arciniegas

Roberto Li

 

14:15

2

Punch D2

BV Juventus D1

Nick Dubbeldam

Peter van den Berg

Jacco Wolf

Tim Lugtenburg

 

16:30

1

Punch H8

SV Argon H1

Bianca de Bruin

Marieke Vergeer

Priya Sabu

Simona Lu

 

 

10-10-2020

 

Courtmanager: Cas van Ruiten, Jorn van Kaam, Joris Mooij, Martijn Schoneveld

 

Time

Field

Home

Away

Referee 1

Referee 2

Timer

Scorer

Shot Clock

12:00

1

Punch H5

Zoebas H2

Stephan Balvert

Thomas Poldervaart

Mart Kikkert

Sina Sen

 

12:00

2

Punch H6

BV Leerdam H2

Ronald Spruit

Luuk Blekman

Maxim Kokorev

Bence van der Looij

 

14:15

1

Punch H3

Baros H3

Tom Slooff

Roel van ‘t Hof

Gerben Post

Yohan Runhaar

 

14:15

2

Punch H4

River Trotters H3

Bart van der Kroft

Antonios Mamalis

Mario Padron

Guus van Daal

 

17:00

1

Punch H1

Jump IJsselstein H1

   

Lucas Haag

Fabian Hoogendijk

Thijs Severijnen

 

11-10-2020

 

Courtmanager: Peter van den Berg, Jokubas de Kort, Jacco Wolf

 

Time

Field

Home

Away

Referee 1

Referee 2

Timer

Scorer

Shot Clock

12:00

1

Punch H2

DAS H3

   

Bruno de Lamo Peitz

Ivanio Tjin-A-Djie

Jordi Casacuberta

12:00

2

Punch H8

Forwodians H2

Cihangir Özbek

Tim Yue

Nils Bakker

Ioannis Vlachos

 

14:15

1

Punch D2

BV Squirrels D1

Noor Smit

Katinka Burgers

Mats Hiemstra

Alon Tal

 

14:15

2

Punch H7

Forwodians H1

Milou ter Braak

Jelle Otten

Markus Orav

Jonah van Kessel

 

17:00

1

Punch D1

Cady ‘73 D1

   

Celine Besse

Sara Juhosova

Sophie Hermans